Окончателното ръководство за говедовъдство

Окончателното ръководство за говедовъдство

Окончателното ръководство за говедовъдство

Blog Article

Независимо от това, че силата на Димов беше овцевъдството, чест му прави, че той прие предизвикателството и започна работа по програмата „Искра”. За няколко месеца програмата бе факт, мина тестовете и започна качването на информацията. Само след година първите резултати бяха налице и излезе и бонитировката на кравите.

Изкуственото развъждане на риба има и това предимство, че то може да се развие в отдалечени места и населението да ползва прясна риба.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Основна предпоставка за широкото разпространение в света на месодайните породи говеда са изключително ценните им биологични и стопански качества.

Говедовъдство – кои са най-популярните и отглеждани породи говеда в България?

ГОВЕДОВЪДСТВО: Кои са добрите примери у нас и в каква посока да се работи

Индия и Китай – Червената крава е символ на надеждата.

Шарановите стопанства се заселват главно шаран, бял амур, бял и пъстър толстолоб и др.

Има и още породи, които са сравнително добре разпространени в родното говедовъдство. Като например българското Говедовъдство червено говедо, което също е кръстоска между местни и чуждестранни породи, и се използва в говедовъдството с основна цел добив на мляко. Хубаво е да се спомене и българското сименталско говедо, даващо възможност да се постигнат отлични резултати по отношение на добива на месо.

Privateness Overview This website utilizes cookies making sure that we could supply you with the top consumer experience achievable. Cookie information is saved in the browser and performs capabilities such as recognising you when you come to our Web-site and helping our staff to understand which sections of the web site you discover most fascinating and valuable.

Говедата са копитностъпващи животни. Третият и четвъртият пръст на предните, и на задните им крайници са силно развити и удължени. Крайната (дистална) фаланга на третия и четвъртия пръст е видоизменена в копитна кост. Ноктите са развити в рогови копитни капсули, изградени от кератин. Вторият и петият пръст при говедата са закърнели, но са ясно различими на крайниците.

Кои са направленията на традиционното европейско говедовъдство?

МЕДИЦИНА И СТОМАТОЛОГИЯ Медицина - учебници и ръководства

Report this page